Plata Quemada (2000)
Burnt Money

BerbatKötüVasatİyiMükemmel

Tür: Dram, Gerilim, Romantik, Suç

Ekleyen:

Tarih: 23/01/2010

Bu film, 24.999 defa incelendi.

Yorum Yaz / Oku

Plata Quemada (2000)

Onlar gerçek bir erkektiler! Tam birer erkek olmanın ne demek olduğunu biliyorlardı. Araba avrat ve para ellerinde olmalı, sert hoyrat tavırları karşısında herşey küçülmeliydi. Ellerindeki silaha ve kadına fenalık yapan kefenini hazırlamalıydı. Onurları karşısında herşey hiç olmalıydı. Öyle de oldu. Erkeklik kudretleri karşısında tüm otoriteler çaresiz kalmıştı. Onlar baskındılar, onlar dominant ve hükmü geçen oldular. Ama aralarındaki arkadaşlıkta farklı olan birşey vardı. Sahip oldukları kadınların kendilerine veremedikleri bir şey… Çaldıkları paranın ötesinde lezzetli… Tabancadan çıkan kurşundan daha çarpıcı… Kısa ve hırçın hayatlarında sona hızla koşarken aralarındaki şeye bir isim koymalıydılar. Bu öyle bir tutkuydu ki birbirlerine hediyeleri hayatları oldu.

Bu senaryo toplumda varolan “erkek adam” kriteri ardındaki gizli eşcinselliği masaya yatırıyor. Sert ve maço tavırlar, töre ve mafya ilişkisi, birbirinden çok uzakken aniden kesişen kimlikler gibi eşcinselliğin fazla konuşulmadığı bir dünyanın eşcinsel karakterlerini tahlil eden film, ticari filmlere alternatif olarak 1990’lı yıllarda gelişen, sosyal gerçeklikle sosyokültürel eleştiriyi içeren ve bir ‘kriz sineması’ olarak tanımlanan ‘yeni Arjantin sineması’nın en güzel örneklerinden biri olarak kabul ediliyor.

FRAGMANI
SITENE EKLE

2 Yanıt - “Plata Quemada (2000)”

  1. gayturke

    11. Mar, 2010

    Defalarca bikmadan izledigim bir filmdi ve Favori filmlerimin arasinda , Ve filmin konusu öyle bir ustalikla yazilmiski okurken yeniden yasadim o sahneleri sanki..ve kesinlikle kacirilmamasi gereken bir film diye düsünüyorum…

  2. erotomanik

    06. Oca, 2011

    Güzel bi film … kendim gibi birinin varlığını görünce mutlu oldum Paraguayda bile olsa film bile olsa..

Yorum Bırakın