Juste une Question D’amour (2000)
Just a Question of Love

BerbatKötüVasatİyiMükemmel

Tür: Dram, Romantik

Ekleyen:

Tarih: 29/01/2010

Bu film, 96.531 defa incelendi.

Yorum Yaz / Oku

Juste une Question D’amour (2000)

Laurent ziraat fakültesi son sınıfta öğrencidir. Ailesi yakın bir kasabada yaşamaktadır. Eczacı babası ve şefkatli annesine karşı yeni kabul ettiği kimliğini saklamıştır. Kız arkadaşı ile ailesine haftasonu ziyaretleri yapmakta ve onlara layık evladı oynamaktadır. Oysa okuduğu şehirde kız arkadaşıyla kaldıkları evde yanyana bile yatmamaktadırlar. Korktuğu şey büyüktür. Kuzeni gay olduğunu açıklamış, ailesinin kabulüne fırsat ve zaman vermeden sevgilisiyle vietnama gitmiş, orada hepatit olmuş ve aile ise onu AIDS olmakla suçlamıştır. Daha sonrea da evden atmış, ölünce de ardından kahrolmuşlardır. Teyzesi ve eniştesinin hali içler acısıdır.

Bu korkulu gizlenme ve sevgili arayışı tam da mezuniyete yakınken, okula yeni gelen asistan Cedric ile yepyeni bir başlangıca taşınır. Yaz stajını yanında yaparken ilk açılışlar, ilk dokunuşlarla başlayan gay life ertesi sabah Cedric’in annesinin yatak odası kapısını açmasıyla daha da ilginçleşir. Emma oğlunu kabul etmiş dul bir evhanımıdır. Hayattaki son kalesi Cedric’i kaybetmemek için onun herşeyine tahammül etmektedir. Cedric, Laurent’in ailesine de açılması için onu zorlar. Oysa daha o bu hayatı yeni tanımaktadır. Evet zaman hiç bir şeye müsaade etmemektedir…

Laurent artık yol ayrımındadır. Ya rolüne son verecek aşkıyla sevdiği adamla ailesini ezip geçecek yada onun baskıları aşkını bitirecekdir. Asıl hesap etmediği olur ve Emma, Laurent’in ailesinin kendi gibi kabul edeceklerini sanarak durumu onlara açıklar. İşte şimdi herşey karışmıştır.

Bu kadar karışıklık nasıl çözülecekdir… Harika bir romantizm, beş yıldızlı bir drama, bir fransız klasiği edasıyla geliyor… Ve hiç kimsenin tahmin edemiyeceği bir sonuca çıkarıyor… Kesinlikle seyredilmeli…

FRAGMANI
SITENE EKLE

11 Yanıt - “Juste une Question D’amour (2000)”

 1. Görkem

  01. Mar, 2010

  Filmin gidişatı biraz sıkıyor insanı izlerken. Tam olarak içine çekip o heyecanı yaşatamıyor. Senaryo olarak çok başarılı aslına bakarsanız. Yine tam 12′ den vurmuşlar. Birebir Gay’ lerin hayat mücadelelerini ve yaşamlarındaki zorluklarını çok sade bir dille ele almışlar. Bir tarafta oğlunu sonsuza dek kaybetmemek için cinsel tercihiyle birlikte onu kabul eden ve herşeyine göz yuman bir anne, diğer tarafta böyle bir durumu asla kabullenemeyeceklerini düşünen ve eşcinsel yeğenlerini kaybeden bir aile ve sırılsıklam aşık oğulları Laurent.
  Aslında hepimiz aynı şeyleri yapmıyor muyuz.? Ailemiz yada çevremizdekiler için yaşamıyormuyuz.? Onlar üzülmesin, kimseler birşey duymasın da dedikodu olmasın diye yalanlar üzerine bir hayat kuruyoruz. Bunun nedeni de ailelerimizin isteklerine uyabilmek ve onlara layık birer evlat olabilmek. Ama böyle olmuyor işte. Hep veren taraf biz oluyoruz. Böyle birşeyin kolay kolay kabullenemeyeceği gerçeğinin bende farkındayım ki herkes hemfikirdir benimle sanıyorum ancak en başından rahatlıkla bunu açıklayabilme cesaretini bize verseler herşey çok daha kolay olurdu diye düşünüyorum.

  Filmi çok fazla beğendiğimi söyleyemem. Açıkcası sıkıldım biraz izlerken. Fakat tam da gerçek yaşam hikayelerini birebir yansıtmaları beni çok mutlu ediyor. İzlenebilecek ve yine birçok ders çıkartılabilecek yapımlar arasındadır bence..

 2. Sercan

  01. May, 2010

  Ben arkadaşın yorumuna katılmaıyorum filmi 4 kere izledim 10. kereye kadar da izlerim harika bi film konusuyla oyuncularıyla 2000 li yıllarda çekilmesine rağmen çok başarılı ve filmin müziğine hasta oldum herkese tavsiyemdir

 3. anıl

  28. Kas, 2010

  bence süper bir film böle filimlerin türkiyedede çekilmesi gerekio

 4. kader

  03. Şub, 2011

  bu filmi nasıl izleyebilirim yardım

 5. sugarboy

  03. May, 2011

  nasıl film izleyebiliriz lütfen yardım

 6. Arda

  07. Haz, 2011

  bu filmi nasıl izliyebilirim lütfen yardımcı olursanız admin ler şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar

 7. şanzument

  26. Tem, 2011

  kız nejla güllü fadime bu filmi izlemek için üyemi olmak gerekiyo nasıl izlicem ben buna yavvvvv…….

 8. tolga altug

  02. Ara, 2011

  ben neden izleyemiyorum bu filmleri 🙁

 9. kremlin

  12. Şub, 2014

  http://www.youtube.com/watch?v=6CReTqvdzek

  ustteki linkten full izleyin

 10. Gokyuzuaydin

  03. Kas, 2015

  Bu tarz filmleri türkçe alt yazı izlemek için site bulamıyorum bana yardımcı olurmusunuz lütfen. …!

 11. )malika

  23. Haz, 2016

  Türkçe nasil izleyebilirz

Yorum Bırakın